AvrupaEgeMuğlaSorularla KeşfetTürkiye

6 Soruda Bodrum Gezilecek Yerler

Herkese merhaba bu ilk yazımda sizlere Türkiye‘nin en çok beğenilen ilçelerinden birisi olan Bodrum hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını sizlerle paylaşacağım.Ben ön-lisans eğitimimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde gördüm ve çok hayran kaldığım yerleri sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerin de sorusu veya herkesin bunu bilmesi gerekir dediğiniz bilgiler varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bodrum Gezilecek Yerler yazımız sizlerle.

1) Bodrum Nerede? Hangi Şehirde?

Ülkemizin güneybatısında yer alan Bodrum ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Güllük Körfezi ve Gökova Körfezi arasında kalan yarımadadan oluşan Bodrum, Muğla iline bağlıdır.

2) Bodrumun En Meşhur Yerleri Neresidir?

  • Bodrum Yolcu Limanı
  • Bodrum Marina
  • Bodrum Kalesi
  • Zeki Müren Evi
  • Barlar Sokağı
Bodrum Marinadan Drone Görüntüsü

4) Bodrumun Eğlence Mekanları

Bodrum sahilleriyle ünlü olduğu kadar eğlenceli gece hayatıyla da çok sık anılmaktadır.

Club Catamaran.

Denizde disko eğlencesi isteyenler için büyük fırsat. Catamaran teknesi özel iskelesi, sahildeki kulüpleri ile birlikte toplam 2500 konuk kapasitesine sahiptir.
Adres: Cumhuriyet Cad. No: 178, Bodrum-Merkez

Bodrum Marina Yacht Club 

Bodrum-Merkez Bodrum Limanı ve tarihi Bodrum kalesine bakan Bodrum’un gözde gece hayatı mekanlarından. Yılın 12 ayı açık olan Bodrum Marina Yacht Club, denize nazır kurulu sahnesinde yaz ve kış boyunca Bodrum’da her gün canlı müzik performansı sunan tek işletme.
Adres: Marina Yacht Club, Milta Bodrum Marina Neyzen Tevfik Caddesi No:5,

Bodrum Club Posh 

Gümbet Club Posh, Gümbet’in en büyük gece kulübü. Gümbet barlar sokağında bulunan Club Posh Gümbet 1000 kişilik kapasiteye sahip.Genelde ünlü isimlerin sıkça tercih ettiği eğlence mekanlarından birisidir.
Adres: Adnan Menderes Caddesi, Gümbet Barlar Sokağı, Gümbet, Bodrum

5)Bodrumun Sahilleri

Yalıkavak ve Türkbükü : Buralar Bodrum’un en “sosyetik” yerleri. Şık mekanlar daha çok bu taraflarda. Fiyatlar da aynı oranda yükseliyor. Yalıkavak bol rüzgarlı ve denizi dalgalı olduğundan plaj için ideal değil.

Torba ve Güvercinlik : Bodrum’un hem orman, hem de deniz olan neredeyse tek yerler. Doğa olarak bence en güzel yerleri. Sakinlik arayanlara ideal.

Bitez ve Akyarlar : Denizi duru ve temiz olur. Sığ koyları nedeniyle daha çok ailelerin tercih ettiği ve çok kalabalık olabilen sahillere sahiplerdir.

6)Bodrumun Tarihi Müzeleri

Zeki Müren Sanat Müzesi 

Herkesin kesinlikle gitmesi gerektiğini düşündüğüm, sizi geçmişteki o güne götürecek olan müzik sevenlerin gözdesi olan bir müze. 2000 yılında müzeye çevrilen ve iki katlı bir bina olan Zeki Müren Müze Evinde Zeki Müren’in kostümleri, özel eşyaları, fotoğrafları ve özel koleksiyonları sergilenmekte.
Adres: Kum bahçe Mahallesi, Zeki Müren Caddesi, No:11, Bodrum

Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesi

Antik dünyanın yedi harikasından birisi olarak kabul edilen Bodrum Mausoleion, Bodrum’un en önemli tarihi yerlerden birisi konumundadır. Mausoleum (Mazole) olarak da bilinen Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesinin tarihi ise Bodrum Kalesinden bile eski zamanlara dayanıyor. Mausoleion’a ait taşların pek çoğu Bodrum Kalesinin yapımında kullanılmış.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesinin içerisinde yer alan ve dünyanın en önemli su altı arkeoloji müzelerinden birisi kabul edilen müzedir. Müzede sergilenen dünyanın en eski batık gemi kalıntısı da görülmeye değer önemli eserlerden. Bodrum tatilinizde mutlaka gezip görmeniz tavsiye edilen yerlerden birisi

Bodrum haricinde bölgede gezilecek yerler listemiz için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca yöresel yemeklerle de ilgileniyorsanız bu yazımız da tam sizlik. Güncel instagram hesabımızı takip etmenizi tavsiye ederim.

Buraya tıklayarak google haritalardan konum alabilrisiniz.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu