AnkaraKamp Rehberi

Ankara Kamp ve Yakını En İyi Doğa İçinde Kamp Alanları

Ülkemizin başkenti Ankara, tarihi geçmişi bakımından sahip olduğu kültürel ve mimari zenginliği ile pek çok mirasa ev sahipliği yapıyor. Ankara Kamp. Geçmişten günümüze orijinalliğini koruyarak gelebilmeyi başarmış kilise, cami ve diğer birçok tarihi yapıları burada görebilmek mümkün. Tarihiyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Ankara, bazı göller, orman ve piknik alanlarıyla ziyaretçilerine keyif alabilecekleri hoş ortamlar da sunuyor. Tüm bu güzellikler insanı adeta kendisine çekecek türdendir. Ankara, tabiatı ve tarihi güzellikleri ile görülmesi gereken şehirlerimizden biridir.

Ücretsiz Kamp Alanları

Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Etrafının tamamen ağaçlarla çevrili olduğu bu tabiat harikası kamp alanının Ankara’ya olan uzaklığı 45 kilometredir. Beynam Atatürk Ormanı kamp yapılmaya oldukça uygun bir yer. Ayrıca piknik yapmak için de son derece keyifli bir alan. Orman içerisinde yemek yiyebileceğiniz ve kahvaltı yapabileceğiniz çeşitli restoranlar da bulunuyor. Kamp alanına giriş ücretsizdir. Ankara Kamp Kamp alanının içi yürüyüş yapmaya ve bisiklet sürmeye gayet uygundur. Kamp alanı ise Ankara’da bulunan Beynam köyünün içindedir. Köye yalnızca kişisel araçlar ile gidilebilir. Kamp alanına ulaşımınızı sağlayabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı ne yazık ki yok.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Kır gazinosu, tuvalet, çocuk oyun alanı, otopark, dinlenme tesisleri ve mangal yapabileceğiniz piknik üniteleri bulunmaktadır.

Haritada Görüntüle

Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı

Işık Dağı Kamp Alanı

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine yakın bir konumda bulunan Işık Dağı, genellikle trekking yapmak için çok sık tercih edilen yerlerden biridir. Buraya gittiğinizde etrafınızın tam anlamıyla çam ağaçları ile çevrili olduğuna tanık olacaksınız. Bu da eminiz size şehrin gürültüsünden uzakta huzur ve keyfi aynı anda verecektir. Ankara Kamp Yakınlarında suyu içilebilen bir göl bulunuyor. Çevrede ise herhangi bir tesis veya işletme yeri bulunmuyor. Buraya gelmeden önce ihtiyaçlarınızı önceden almanızı tavsiye ederiz. Kamp esnasında kontrollü ateşinizi yakabilirsiniz. Tuvalet bulunuyor fakat diğer kampçılar tarafından yapıldığı için pek kullanıma uygun sağlamlıkta değil. Işık Dağı ve çevresi için herhangi bir giriş ücreti ödemeniz gerekmiyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Kontrollü ateş yakılabilir alanlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, WC ve çeşme.

Haritada Görüntüle

Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı

Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı

Kurtboğazı Barajı, rahatlıkla piknik ve kamp yapabileceğiniz çevre yerlere sahiptir. Ankara’nın kuzeydoğusunda, şehir merkezine 60 km uzaklıkta bulunuyor. Ankara Kamp Kızılcahamam belediye toplu taşıma otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz ancak son duraktan baraj yerine 15 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekecek. Herhangi bir market bulunmuyor. İhtiyaçlarınızı Kızılcahamam ilçe merkezinde temin ederek gelmeniz iyi olacaktır. Ateş yakmak kontrollü olmak şartıyla serbesttir. Tuvalet ve çeşme gibi yerler ise bulunmuyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Acil durumlarda su ve yemek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç yazlık ev bulunmaktadır.

Haritada Görüntüle

Kurumcu Göleti Kamp Alanı

Kurumcu Göleti Kamp Alanı

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan Kurumcu Göleti keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal yerlerden biridir. Özellikle Yaz aylarında Ankaralı pek çok aile buraya gelmektedir. Ankara Kamp Gölet alanında piknik yapabileceğiniz üniteler mevcut ve ayrıca kamp yapmaya da müsait bir yer. Bunun yanı sıra doğa yürüyüşü severler için de harika bir yerdir. Burada hem çadır hem de karavanla kamp yapabilmek mümkün. İhtiyaçlarını karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme, çeşme ve tuvalet bulunmuyor. Giriş ücretsizdir.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Su, ateş yakılabilir alanlar, balıkçılık, yürüyüş yolu ve dağ bisikleti parkurları.

Haritada Görüntüle

Kesikköprü Kamp Alanı

Kesikköprü Kamp Alanı

Ankara’nın Bala ilçesinde Kırşehir il sınırına yakın bir noktada yer alan Kesikköprü kamp alanı her iki şehrin doğa ve kamp severleri tarafından gelinen yerlerden biridir. Kamp alanında suyu temiz olan bir göl bulunuyor. Burada kamp deneyimi yaşayabileceğiniz gibi gölde rahatlıkla yüzebilir ve balık tutabilirsiniz. İşletmelerin bahçelerinde çadırınızı kurabileceğiniz alanlar mevcut. Tuvalet ve restoran gibi yerler de bulunuyor ve mangal da yapabiliyorsunuz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: WC, masa ve piknik üniteleri, restoran, bisiklet parkuru ve yüzmek.

Haritada Görüntüle

Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Ankara şehir merkezine 23 km uzaklıkta bulunan Kıbrıs Köyü Kanyonu’na belediye toplu taşıma otobüsleri ile gelebilmek mümkündür. Ankaralılar için saklı bir cennet olan Kıbrıs Köyü Kanyonu sahip olduğu doğal manzaraları ile ziyaretçilerine eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Ankara Kamp Burada doğa sporları, yürüyüş ve kamp yapabilir hatta yüzebilirsiniz. Kanyona giriş ücretsizdir. Çevresinde herhangi bir tesis bulunmadığından henüz yola çıkmadan temel ihtiyaçlarınızı alıp öyle gelmenizi tavsiye ederiz. Kanyon çevresinde çeşme ve tuvalet gibi yerler de bulunmamaktadır.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Ateş yakılabilir alanlar, balıkçılık, piknik alanları ve yürüyüş parkurları.

Haritada Görüntüle

Bayındır Barajı Kamp Alanı

Mavi Göl Kamp Alanı, Ankara

Mavi Göl olarak da bilinen Bayındır Barajı, göl kenarında güzel vakit geçirmek isteyenler için iyi bir adres olacaktır. Hem çadırla hem de karavanla kamp yapmak mümkündür. Piknik yapabileceğiniz alanlar ve masalar da bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Baraj çevresine çadırınızı kurduktan sonra günü bitirmeden seyre doyabileceğiniz doğal manzaralar eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Tuvalet ve çeşme yerleri bulunmamaktadır.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Ateş yakılabilir alanlar, karavan alanı, gölet, WC, market, otopark ve yürüyüş parkurları.

Haritada Görüntüle

Kirazdibi Göleti Kamp Alanı

Kirazdibi Göleti Kamp Alanı

Ankara’nın Ayaş ilçesinde bulunan Kirazdibi Göleti’ne ulaşımı oldukça kolaydır. Belediye toplu taşıma araçları ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Gölet çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı ilçe merkezinde yiyecek ve içeceklerinizi alıp gelmenizi tavsiye ederiz. Çadırla kamp yapmak için uygun bir yerdir. Giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Tuvalet, çeşme ve elektrik gibi ihtiyaçlara yönelik şeyler yoktur. Gölet çevresi doğa yürüyüşü içinde birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Kamp Olanakları: Gölet, balıkçılık, WC, çeşme, piknik alanları ve yürüyüş parkurları.

Haritada Görüntüle

Ücretli Kamp Alanları

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara’nın kuzeyinde şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan Çubuk Karagöl Milli Parkı’na ulaşım oldukça kolaydır. Milli Park içerisinde kamp yapılmaya izin veriliyor ancak gece kalınmasına ne yazık ki izin yok. Kamp süresi aksam saat 21.00’da bitiyor.  Yürüyüş yapmayı seviyorsanız göl kenarında doğa ile iç içe keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal manzaraları ile ziyaretçilerini büyüleyen Karagöl Milli Parkı, oyun ve mangal alanlarının yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet yerlerine de sahiptir. Milli parka giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Wi-Fi hizmeti ise yoktur.

Kamp Ücreti: Şahıs 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet 16 TL, otomobil ve kamyonet 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 108 TL, otobüs 216 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 30 TL, günübirlik misafirhane konaklama ücreti 110 TL.

Kamp Olanakları: Giriş kontrol noktası (güvenlik) güvenlik noktaları, çeşme, büfe, gölet, kamp alanı, etkinlik alanı, WC, konaklama tesisi, mescit ve çocuk oyun alanı.

Web Sitesi: http://cubukkaragol.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yer alan Eğriova Tabiat Parkı, yayla ve tabiatının diğer tüm güzelliği ile doğaseverleri kendine çeken bir yerdir. Göl çevresinde çadır kurarak doğa manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi sevenler için de harika bir yer. Çadır dışında kır evlerinde de konaklama yapma imkânı bulunuyor. Restoran, tuvalet, masa ve bank ve çadır konaklama alanı burada mevcuttur. Giriş ücretlidir. Park alanı içerisinde bisiklet sürebilir, ok atabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Wi-Fi hizmeti ise yoktur.

Kamp Ücreti: Şahıs 10 TL, öğrenci 5 TL, bisiklet 10 TL, motosiklet 20 TL, otomobil ve kamyonet 30 TL, minibüs 90 TL, midibüs 160 TL, otobüs 270 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 40 TL, günübirlik misafirhane konaklama ücreti 115 TL.

Kamp Olanakları: Giriş kontrol noktası (güvenlik), güvenlik noktaları, Çeşme, WC, büfe, kır evi, gölet, kır lokantası, çadır konaklama alanları, etkinlik alanı, çocuk oyun alanı ve iskele.

Web Sitesi: http://egriova.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara’nın Kızılcahamam bölgesinde yer alan Şahinler Tabiat Parkı, muhteşem doğası ve insana verdiği sakinliğe ile hafta sonu kaçamağı için en ideal yerlerden biridir.  Ankara şehir merkezinden buraya yaklaşık 1 saate gelebilirsiniz. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşme yerleri ve tuvalet mevcuttur. Ayrıca ateşinizi kontrollü yakabilir ve mangalınızı da yapabilirsiniz. Doğaseverler için sessiz sakin bir hafta sonu doğa tatili için iyi bir seçenek olabilir. Doğa yürüyüşü yapıp, bisiklet sürebilirsiniz ayrıca fotoğraf çekilmek için de harika yerlere sahiptir.

Kamp Ücreti: Şahıs 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet 16 TL, otomobil ve kamyonet 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 108 TL, otobüs 216 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklaması 30 TL ve 1 ünite günübirlik karavan konaklaması 40 TL.

Kamp Olanakları: Giriş kontrol noktası (güvenlik) güvenlik noktaları, Çeşme, büfe, iskele, etkinlik alanı, WC, çocuk oyun alanı, konaklama tesisi, gölet ve kamp alanı.

Web Sitesi: http://sahinler.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle

Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı

Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı

Buraya yapılan ziyaretlerin çoğu balık restoranlarının lezzetinden dolayı olsa da kamp yapmak isteyenlerin de uğradığı adreslerden biridir. Daha çok karavan kampının yapıldığı bu alanda çadırla da kamp yapabilirsiniz. Wi-Fi hizmetlerinden yararlanabileceğiniz yerler vardır. Girişi ücretlidir. Burada balık tutabilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Tuvalet ve çeşme yerleri mevcuttur.

Telefon: 0532 404 04 92

Kamp Ücreti: 40 TL

Kamp Olanakları: WC, çeşme, elektrik, İnternet, restoran, piknik üniteleri, otopark, çadır ve karavan alanları.

Web Sitesi: http://www.beypazariasbalikcilik.com/

Facebook: https://www.facebook.com/beypazariasbalikcilik

Haritada Görüntüle

Güney Kamping

Güney Kamping

Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Güney Kamping, çadır kampının yanı sıra karavan kampları için de çok uygun bir yerdir. Sakin bit tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Burada kampın yanı sıra piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanında kullanabileceğiniz elektrik de mevcuttur. Girişi ücretlidir. Güvenlik kameralar yardımı ile sağlanır. Şehir merkezine olan uzaklığı 15 km’dir.

Telefon: 0312 353 70 66

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 60 TL, karavan konaklama 140 TL. Ayrıca karavan sahipleri 150 TL ücretle karavanlarını yıl boyunca burada bırakabilirler.

Kamp Olanakları: Su, elektrik, WC, güvenlik ve piknik üniteleri.

Web Sitesi: http://www.guneykaravan.com/

Haritada Görüntüle

Yakın Kamp Alanları

Aluçdağı Milli Parkı Kamp Alanı

Aluçdağı Milli Parkı Kamp Alanı

Bir dolu çam ağaçlarının imzasını attığı doğal manzaralar eşliğinde, Ankara’da kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri şüphesiz Aluçdağı Milli Parkı alanıdır. Ankara şehir merkezine olan uzaklığı 80 kilometredir. Milli parka girişte herhangi bir ücret istenmiyor ancak kamp yapabilmek için önceden bir izin almanız gerekecek. Belki istenmeyen problemlerle karşılaşabilir ve kamp deneyiminiz henüz başlamadan bitebilir. Hafta sonu doğa ile baş başa kalmak isteyenler için iyi bir tercih yeridir. Kamp alanında tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler var. Ayrıca yiyecek ihtiyaçlarınız için küçük büfeler de bulunuyor. Kullanabileceğiniz herhangi bir Wi-Fi hizmeti yok. Kontrollü olmak şartıyla ateş yakmak serbesttir. Milli park alanında kamp deneyiminin yanı sıra birçok aktiveler de bulunmaktadır.

Kamp Ücreti: Şahıs 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet 16 TL, otomobil ve kamyonet 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 108 TL, otobüs 216 TL. 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 30 TL.

Kamp Olanakları: Piknik üniteleri, çeşme, WC, büfe ve spor sahası bulunmaktadır.

Web Sitesi: http://alucdagi.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sorgun Göleti Tabiat Parkı

Sorgun bölgesi genelde tarihi kalıntılarıyla ön plana çıksa da sahip olduğu doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerini kendi büyüsüne çekecek türde bir yerdir.  Ankara şehir merkezine 105 kilometre uzaklıkta bulunduğundan, diğer kamp alanlarına nazaran size biraz uzak kalabilir. Ancak aracınız varsa bu yolu gidebilir ve burada kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ankara’da böyle bir yerin olması deyim yerindeyse insana çölde vahayla karşılaşması gibi bir his uyandırıyor. Doğa yürüyüşü yapmak, ATV ve bisiklet ile gezmek için uygun bir yerdir. Ulaşım için ise herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Sorgun Göleti ve çevresi özel güvenliklerle korunmakta. Bu nedenle ateş yakılmasına müsaade edilmiyor. İhtiyaçlarını karşılayabileceğiniz tuvalet mevcut. Bunun yanı sıra mescit ve banklar da bulunuyor. Balık tutmayı seviyorsanız burayı çok beğeneceğinize eminiz. Kamp alanına giriş ücretli ve çadır için de ayrıca bir ücret ödemeniz gerekecek.

Kamp Ücreti: Şahıs 10 TL, öğrenci 5 TL, bisiklet 10 TL, motosiklet 20 TL, otomobil ve kamyonet 30 TL, minibüs 90 TL, midibüs 160 TL, otobüs 270 TL. 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 40 TL ve günübirlik misafirhane konaklama ücreti 115 TL.

Kamp Olanakları: Giriş kontrol noktası (güvenlik), çeşme, WC, etkinlik alanı, mescit, çocuk oyun alanı, büfe, gölet ve kamp alanı.

Web Sitesi: http://sorgungoleti.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle

Yayla Mocamp

Yayla Mocamp, Ankara

Ankara’nın batısında, Bolu ili sınırında bulunuyor. Ankara şehir merkezine olan uzaklığı 110 km’dir. Çadırla konaklamanın yanı sıra bungalov evleri de bulunan Yayla Mocamp, çevresinde bulunan küçük bir gölet ile balık tutmayı seven misafirleri için de eğlenceli vakit geçirebileceği bir yerdir. Burada kamp yapmak isteyenler çadırda ya da karavanda kamp yapabilirler. Giriş ücretlidir. Ateş yakmak serbesttir. Ayrıca duş ve tuvalet imkânı da bulunmaktadır.

Telefon: 0312 751 51 01

Kamp Ücreti: Karavan konaklama 40 TL, çadır konaklama 20 TL.

Kamp Olanakları: WC, çeşme, duş, elektrik, masa, sandalye, piknik üniteleri, İnternet ve market.

Web Sitesi: http://www.yaylamocamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/mocampyayla/

Haritada Görüntüle

Ay Kayası Mesire ve Kamp Alanı

Ay Karası Mesire ve Kamp Alanı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yer alan Ay Karası Mesire ve Kamp Alanı şehir merkezine 83 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Buraya kamp ve piknik alanı için gelmeyi düşünüyorsanız yanınıza gerekli olabilecek tüm yiyecek ve içecekleri almanız gerekecek. Kamp alanında bir şeyler satın alabileceğiniz herhangi bir büfe mevcut değil. Araçlarınızla mesire alanına girmek serbesttir. Ulaşım için özel araç gerekir. Tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmakta. Kamp ve mesire alanına girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Kamp Olanakları: Çeşme ve WC.

Haritada Görüntüle

Alicin Kültürel Jeositi Kamp Alanı

Alicin Kültürel Jeositi Kamp Alanı

Doğa ve kamp severler için keyifli vakit geçirecekleri yerlerden biridir. Ankara şehir merkezine olan uzaklığı 90 km’dir. Herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı yiyecek ve içeceklerinizi önceden alıp buraya gelmenizi tavsiye ederiz. Kamp ruhunu tamamıyla yaşayabileceğiniz aynı zamanda doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir tatil için tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Herhangi bir giriş ücret bulunmuyor. Tuvalet ve çeşme gibi temel ihtiyaçlara yönelik herhangi bir alan bulunmamaktadır.

Kamp Olanakları: Yürüyüş, bisiklet parkurları ve balıkçılık

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu