Sorularla KeşfetTrenli Gezi Rehberi

Güney Kurtalan Ekspresi ‘ni Keşfet | 5 Soruda Trenli Gezi

Güney Kurtalan Ekspresi’ni Keşfetmeye Nedersiniz, Gelin hep birlikte bakalım. Son zamanlarda Doğu Ekspresi yerine Güney Kurtalan Ekspresi’ni duymaya başladık bunun sebeplerini sizler için araştırdık. Gelin hep birlikte sebeplerine bakalım.

1) Güney Kurtalan Ekspresi nedir ?

Güney Kurtalan Ekspresi; Ankara – Kurtalan- Ankara arasında haftanın 5 günü boyunca seyahat eden trendir. Ankara’dan sefere başlayan tren Kurtalan’a doğru hareket eder. Ankara’dan Kurtalan’a doğru hareket günleri şöyledir. Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleridir. Kurtalan’dan Ankara’ya hareket günleri ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hareket etmektedir.

Güney Kurtalan Ekspresi’nde; Pulman, Örtülü küşetli, Yataklı ve Yemekli vagonlar bulunmaktadır. Trende yer alan koltuklar 2+1 şeklindedir. Koltuklar ergonomik tasarımlardır. Pulman koltuklar rahat ve geniş oldukları için yolculara eşsiz bir konfor sunmaktadır. Koltukların bazılarının arasında masalar bulunmaktadır ve bu masalar katlanabilmektedir. Pulman Koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlar bulunmaktadır.

2) Güney Ekpresi Nerelerden Geçer?

Ankara’dan harekete başlayarak, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Batman rotasını izleyerek Siirt’in Kurtalan ilçesine ulaşmaktadır. Hareket seferi burada son bulur. Kurtalan’dan harekete başlayan seferlerin izleyeceği rota ise Siirt, Batman, Diyarbakır, Malatya, Sivas, Kayseri, Kırıkkale ve Ankara’da son bulur.

3) Güney Kurtalan Ekspresi Kaç Saat Sürmektedir?

Seferlerini yaklaşık 26 saatte tamamlamaktadır. Bazen bu saatler daha uzun sürebilir. Bunun nedeni ise trende oluşabilecek teknik aksaklıklardan kaynaklanabilir.

4) Güney Kurtalan Ekspresinin Fiyatları Ne Kadardır?

Güney Kurtalan Ekspresi’ni Keşfetmeye Nedersiniz, bilet fiyatları, Pulman tren bilet fiyatları 76.00 TL dir. 2 yataklı tren bilet fiyatları 331.00 TL dir. Örtülü Kuşetli Vagon Bilet Fiyatları ise tam bilet fiyatı 87.50 TLdir. Genç bilet fiyatı (13-26) 78.50 TLdir. Bu rakamlar tam bilet fiyatlarıdır. İndirimli bilet almak isterseniz tren bilet fiyatlarını TCDD, Eybis, online bilet satışı tren garlarından alabilirsiniz.

5) Ankara – Diyarbakır Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Ankara Gar’ından Diyarbakır Gar’ına günde yalnızca 1 sefer gerçekleşmektedir. Tren yolculuğu Diyarbakır Gar’ına kadar toplam 22 saat 16 dakikadır.

Yazımızın eksik olduğunu düşündüğünüz yerleri bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Muyesser Kosan

Metin ve İçerik Yazarı,Halkla ilişkiler ve tanıtım (PR), Girişimci,Dijital içerik üreticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu