MardinUlaşım Rehberi

Mardin Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım (Güncel)

Mardin Havaalanından Şehir merkezine Ulaşım 20, Kızıltepe ilçesine ise 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanı ile şehir merkezi ve Kızıltepe’ye olan ulaşımlar belediye toplu taşıma otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Ayrıca havalimanından şehir merkezine yolcu servis hizmeti veren HAVAŞ otobüsleriyle de gidebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksiler de bulunmaktadır.

Mardin’de çevre yerleşim yerlerine gitmek isteyen yolcular havalimanı terminal binası içerisinde yer alan araç kiralama acentelerinden özel transfer rezervasyonu veya araç kiralaması yaparak da ulaşımlarını sağlayabilirler.

Belediye toplu taşıma otobüsleri ve minibüsler havalimanı, şehir merkezi ve Kızıltepe arasında karşılıklı olarak ulaşım hizmeti vermektedir. Otobüs ve minibüsler, uçak iniş seferlerine göre hareket etmesi ve uygun fiyatlı olması nedeniyle yolcular tarafından sıkça tercih edilen bir ulaşım türüdür. Mardin Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalim1anı/Şehir Merkezi Otobüs ile Ulaşım

Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye toplu taşıma otobüsleri ve minibüslerle gidebilmek mümkündür. Ayrıca Kızıltepe ilçesine de doğrudan minibüs ve otobüsle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı nizamiye önünden hareket eden dolmuş ve minibüsler normal saatlerinin dışında mutlaka her iç hat uçuş seferlerinden sonra da iki güzergâh arasında gidip gelmektedir.

Havalimanı otobüsleriyle şehir merkezinde otogar ve meydan gibi yerlere kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Minibüsler de aynı güzergâh üzerinde şehir merkezinde farklı noktalara gitmektedir.

Mardin Havalimanı Otobüsü

Kızıltepe ilçesine daha yakın olan Mardin Havalimanı bu iki güzergâh üzerinde de karşılıklı olarak otobüs ve minibüslerle yolculara hizmet vermektedir.

Havalimanından Mardin şehir merkezine otobüs ve minibüslerle olan seyahat süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Bilet ücreti ise kişi başı tek yön 3,50 TL’dir.

Havalimanından Kızıltepe ilçesine ise yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmekte olup, kişi başı tek yön ücreti 1,50 TL’dir. Otobüs ve minibüs ücretini şoföre nakit olarak yapabilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi HAVAŞ ile Ulaşım  

Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine bir diğer ulaşım aracı ise HAVAŞ servis otobüsleridir. Havalimanı ile şehir merkezi arasında haftanın tüm günü iç hat uçak seferlerine göre hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezine gitmek belediye toplu taşıma otobüsleri ve minibüslere göre hem daha konforlu hem de daha hızlıdır. Havalimanı gelen yolcu salonunun çıkışından hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezine olan yolculuğun süresi trafiğin yoğunluğuna göre yaklaşık 45 dakika olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 10 TL’dir.

Mardin Havalimanı Havaş Yolcu Servisi

Mardin Havalimanı – Şehir Merkezi HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Havalimanı – İstasyon Mahallesi – MBB Gençlik Merkezi – Barış Caddesi Üstü BP Önü – Sınav Lisesi – TOKİ Kavşağı – Devlet Hastanesi – Mardin AVM – Müftülük – Artuklu Belediyesi Yanı GO Petrol – Mardin Büyük Otel Önü – Diş Hastanesi – Mezopotamya Çay Bahçesi – Cumhuriyet Meydanı – Diyarbakır Kapı – Kız Yurdu – Otogar

HAVAŞ Servis Otobüsleri Hareket Saatleri:

 • Pazartesi: 07.40, 08.20 ve 12.30
 • Salı: 07.50, 08.20, 14.20 ve 17.45
 • Çarşamba: 08.20
 • Perşembe: 08.20, 10.40, 12.30 ve 16.15
 • Cuma: 07.35, 08.20, 11.45, 12.15, 16.15 ve 17.45
 • Cumartesi: 07.35, 08.20, 11.45, 12.30 ve 17.45
 • Pazar: 07.00, 07.30, 11.40, 13.15 ve 16.45

Mardin Havalimanı’ndan hareket eden HAVAŞ servis otobüsleri doğrudan otogara gitmektedir. Kızıltepe ilçesine ise HAVAŞ otobüsleri ile servis hizmeti verilmemektedir.

Mardin Havalimanı HAVAŞ İletişim:

Telefon: 0531 298 03 75 ve 0531 298 03 88

HAVAŞ Telefon: 0850 222 0 487

Havalimanı/Şehir Merkezi Taksi ile Ulaşım

Belediye toplu taşıma otobüsleri ve HAVAŞ servislerini beklemek istemeyen yolcular şehir merkezine veya doğrudan otellerine ulaşımlarını havalimanı taksileri ile sağlayabilirler. Taksiler haftanın 7 günü 24 saat yolculara hizmet vermektedir. İç ve dış hatlar gelen yolcu salonunun çıkışında yer alan taksilerle şehir merkezine olan yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmekte olup maliyeti 60 TL’dir. Mardin Havalimanı taksileri taksimetre açılış ücreti 2,50 TL ve kilometre başına 3,50 TL ücretlendirilmektedir. Şehir merkezi dışında farklı bir bölgeye gitmek istiyorsanız henüz taksiye binmeden önce sürücüden varış yerinize olan mesafenin ortalama ücretini öğrenebilirsiniz. Mardin Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin Havalimanı Taksi Ulaşımı

Havalimanından Mardin’in diğer bölgelerine olan taksi ile ulaşımın ücreti aşağıdaki gibidir;

 • Havalimanı – Şehir Merkezi: 60 TL
 • Havalimanı – Kızıltepe: 30 TL
 • Havalimanı – Eski Mardin: 65 TL
 • Havalimanı – Otogar: 55 TL
 • Havalimanı – Artuklu Üniversitesi: 65 TL
 • Havalimanı – Yenişehir: 55 TL
 • Havalimanı – Nusaybin: 150 TL
 • Havalimanı – Midyat: 160 TL

Muyesser Kosan

Metin ve İçerik Yazarı,Halkla ilişkiler ve tanıtım (PR), Girişimci,Dijital içerik üreticisi

İlgili İçerikler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu