Muğla

Muğla’nın Tatil Bölgeleri | En Güncel Yerler

Günümüzde tatil merkezleri, Türkiye özelinde gittikçe gelişim gösteriyor ve hem kültürel mirasların bulunduğu hem de sadece eğlence odaklı yapılandırılan tatil bölgelerine ilgi artıyor. Muğla’nın Tatil Bölgeleri. Muğla da tatil merkezi bol olan şehirlerden bir tanesi. Bakıldığında, Fethiye’den Bodrum’a kadar pek çok tatil merkezinin yer aldığı Muğla’nın kültürel mirasları da oldukça fazla. Bu yazımızda sizler için Muğla’nın görmeniz gereken tatil bölgelerini kaleme alacağız.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Muğla Denizi

5 Bodrum

Şüphesiz, tesisleri ile öne çıkan Bodrum’un hem havası hem de suyu bir başka. Tarihi yapıları ile dikkat çeken Bodrum’da, Halikarnas Mozolesi’nden Bodrum Kalesi’ne kadar pek çok yeri ziyaret edebilir ve bunun yanında iyi bir otel seçerek tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Bodrum Şehir Merkezi

Şehre, işinize yahut evinize döndüğünüzde, zinde bir vücut ve çok daha sakin bir ruh istiyorsanız; Bodrum’da tatili kesinlikle öneriyoruz.

4 Fethiye

Uzak diyar anlamına geliyor Fethiye’nin eski ismi… Gerçekten de, her şeyden uzak bir diyar oluşu Fethiye’yi güzelleştiren en önemli etmenlerden bir tanesi. Bakıldığında, sesten, gürültüden ve işten uzak, doğa ve denizle doyasıya bütünleşebileceğiniz bir tatil merkezi olan Fethiye, Muğla’da tatilinizi geçirebileceğiniz en sakin bölgelerden. Kelebekler Vadisi, Amintas Kaya Mezarları gibi görmeniz gereken pek çok kültürel mirası olan Fethiye’nin doğanın içine saklanmış hem butik hem de büyük tesisleri mevcut.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Fethiye Kelebek Vadisi

Otel Rezervasyonları siteleri üzerinden bu tesisleri inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilir ve ek olarak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, kendinizi ormanlarla çevrilmiş bir tesisin kollarına bırakabilirsiniz.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Fethiye Limanı

3 Marmaris

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Marmaris

Muğla’nın en güzel tatil bölgelerinden biri olarak Marmaris, özellikle eğlence açısından konuklarına büyük olanaklar sunan mecralardan. Etkinlikleri, her yıl düzenlediği festivalleri ve kalacağınız otel içerisinde bulunan hizmetleri ile Marmaris’te her şey kusursuz işliyor.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Marmaris Kıyısı
Akşamları uzun sahil yürüyüşleri yapabileceğiniz büyüleyici doğasıyla birlikte misafirperver bir halka da sahip olan Marmaris’te tatil yapmak sizleri tatil için ayrıldığınız şehrin kaosundan çok uzaklara götürecek ve huzuru tattıracaktır. Muğla’nın Tatil Bölgeleri

2 Datça

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Datca Tekne Turu

Muğla’nın Fethiye kadar gelişmiş olmasa da en sakin ve en huzurlu tatil bölgelerinden bir tanesi olarak kabul edilen Datça da, listemizde kendine yer bulan bölgelerden. Özellikle denize bakan evleri, butik otelleri ile Datça’nın şirin kasabalardan bir tanesi olduğu belirtilebilir.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Datca Denizi

Kasaba içerisindeki etkinliklerle bolca eğlenebileceğiniz Datça’da her kapı önünde misafirperver bireylere rastlayabilirsiniz. Hem sıcaklığı hem de samimiyeti ile Datça’nın kesinlikle gitmeniz gereken tatil bölgelerinden biri olduğunu belirtmekte yarar var.

1 Dalyan

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Dalyan Boğazı

Datça için söyleyebileceğimiz şeyleri Dalyan için de belirtebilmemiz mümkün. İnsanları, tesisleri ve doğası ile muhteşem bir atmosferi bulunan Dalyan’ın, samimi ve sıcak ortamı sizleri çok etkileyecek. Muğla’nın en güzel tatil bölgelerinden biri olan Dalyan, Akdeniz ve Ege’yi birleştiren bir noktada yer alıyor.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Dalyan Mezarlar

Muhteşem denizi, gölleri ve kültürel mirasları ile 2008 yılında The Times tarafından “Avrupa’nın En güzel Açık Alanı” seçilen Dalyan; en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’ni de ziyaret edebileceğiniz bir tatil bölgesi.

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - dalyan kaplumbagalar

Ek olarak, bir hayvan severseniz Dalyan’da Caretta Caretta kaplumbağalarını görebilmeniz de mümkün. Biraz şanslıysanız bu muhteşem hayvanlar, doğdukları plajlara yeniden yumurtlamaya geliyorlar! (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu