Tunceli

Tunceli’nin Gezilecek Yerler Listesi Güncel

Tunceli’nin Gezilecek Yerleri ;Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan Tunceli, kuzey ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Irmağı, doğuda Bingöl Dağları ile Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilidir. Türkiye’nin en az nüfusa sahip ili olan Tunceli, aynı zamanda yüz ölçümü açısından da Türkiye’nin en küçük ilidir. Kalkolitik Çağ’a kadar uzanan tarihi geçmişi sayesinde, çağlar boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve turistik yerleri ile gönülleri feth eden Tunceli gezilecek yerler listemizi okumaya devam edin ve şehri yakından tanıyın…

Kaç Günde Gezilir; Tunceli’yi 2-3 günde gezebilmeniz mümkün.

Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman; Tunceli’yi özellikle Mayıs ayında ziyaret etmeniz oldukça uygundur. Yemyeşil doğasına tanıklık edeceğiniz ve doğa sporlarını daha rahat yapabileceğiniz bir zaman dilimidir.

Havalimanı Merkez Ulaşım; Tunceli’ye en yakın havalimanı olan Elazığ Havalimanı’nı kullanmalı ve sonrasında ücretli servis, taksi, özel transfer seçenekleri ile merkeze gitmelisiniz.

Ne Yenir; Tunceli’nin meşhur tatları arasında; on iki imam çorbası, babuko, Dersim kömbesi, soğan aşı ve pekmez helvası yer alıyor. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz, Tunceli’nin yöresel yemekleri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

 • Kişi başı ortalama yemek fiyatı: 20.00₺

*En Popüler Yerler

-Kaplıcalar

1.Bağın (Dedebağ) Kaplıcası

Bağın Kaplıcası

Burası neresi? Mazgirt ilçesinin Dedebağ Köyü’nde yer alan Bağın Kaplıcası, ilçe merkezine 65 km uzaklıkta konumlanıyor. Peri Suyu kenarında bulunan kaplıcanın suyu, kalsiyum sülfatlı, sodyum sülfatlı ve klorür bikarbonatlı sular grubunda yer alır ve kaplıca suyunun sıcaklığı 35 derecedir. Aynı zamanda kaplıca suyunun, romatizmaya, kırık-çıkık gibi durumlara ve kadın hastalıklarına iyi geldiği biliniyor. Kaplıca alanı içerisinde; konaklama tesisi, yeme-içme tesisi ve çay bahçesi yer alıyor. Dik bir yamaç üzerinde konumlanan Bağın Kaplıcası, muhteşem bir manzaraya da eşlik diyor.

 • Adres: Bağin kaplıcası, Tunceli Mazgirt Yolu, 62800 Akdüven/Mazgirt/Tunceli
 • Çalışma saatleri: 08.00 – 22.00
 • Telefon: 0538 096 03 48

-Diğer

2.Anıt Çınar Ağacı

Burası neresi? Sağman Köyü’nde yer alan Anıt Çınar Ağacı, çok uzun süredir yaşadığı için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu tarafından koruma altına alınmış. Ağacın önünde yaz kış demeden sürekli akan bir çeşme ve havuz yer alıyor. Bu ağacın gölgesinde dinlenip serinleyebilir veya piknik dahi yapabilirsiniz.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

3.İn Delikleri

İn Delikleri

Burası neresi? Çemişgezek ilçesinin batısında, Tahar Çayı Vadisi’nin yukarısındaki kayalara konut amacıyla oyulmuş yaklaşık yirmi oda bulunuyor. Bunların kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmiyor. Üç kat halinde sıralı odalardan oluşan bu yer, büyük pencerelerden ve uzun koridorlardan oluşuyor. Odaların genişliği 2,5 metre olup, derinliği ise 1,7 metredir. Su gereksinimi karşılamak adına, kayaların arasından sızan suların odalara ulaşması sağlanmış ve bunun için kayalardan merdiven ve galeriler yapılmış.

Neden gitmeliyim? İn Delikleri iki kısımdan oluşuyor ve birinci kısmına merdivenle çıkılıyor. İkinci kısım çok dar olup, girişinde bekleme yeri bulunuyor. Bekleme yerinden sonra ise merdivenle uzun bir koridora çıkılıyor ve koridorun sağ tarafında pencereler, pencerelerin karşısında da oda kapıları bulunuyor. Odaların en üstünde yer alan ve diğerlerine göre hem daha zor çıkılan hem de daha büyük olan bir oda bulunuyor. Bu oda ”Bey Odası” olarak adlandırılıyor.

 • Adres: Tepebaşı, 62600 Çemişgezek/Tunceli

*Doğa İçinde Gezilecek Yerler

-Yeşil Alanlar ve Parklar

4.Munzur Vadisi Milli Parkı

Munzur Vadisi Milli Parkı

Burası neresi? Tunceli ve Ovacık arasında uzanan Munzur Vadisi’nde 42 bin hektarlık bir alanı kaplayan bu bölge, 1971 yılında milli park olarak ilan edilmiş. Akarsu kaynakları, gözeler, zengin doğal veriler, endemik bitki türleri ve yöreye özgü hayvan türleri, bölgenin milli park olarak ilan edilmesini sağlamıştır. Tunceli merkeze oldukça yakın bir mesafede yer alan Munzur Vadisi Milli Parkı, Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olma özelliğine sahiptir. Kent merkezinden başlayarak Munzur Dağları’na kadar uzanan milli parkı, krater gölleri, gözeler, kanyonlar ve şelaleler zenginleştiriyor.

Neden gitmeliyim? Milli parkın florasında; 43 çeşit Munzur Dağları’na, 227 çeşit Türkiye’ye ait endemik tür olmak üzere toplamda 1518 bitki çeşiti vardır. Çan Çiçeği, Erzincan Kirazı, Bindebirdelik Otu, Munzur Kekliği, Munzur Düğün Çiçeği, Dağ Çayı, Munzur Dağı Oltu Otu, Menekşesi gibi endemik bitki türlerinin yanı sıra bölgenin karakteristik ağacı olan huş meşceresine rastlayabilmeniz mümkün.

Tepeler ve yamaçlar meşe ormanlarıyla kaplı olup, vadi tabanında karaağaç, akağaç, kızılağaç, dişbudak, çınar, asma, huş, ceviz, yabani fındık, kavak, söğüt ve çalı türleri de bulunuyor. Tüm bunların dışında Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde; alabalık türleri, dağ keçisi, yaban keçisi, kurt, boz ayı, kızıl tilki, yabani tavşan, kaya yediuyuru, porsuk, kızıl geyik, urkeklik ve kaya kartalı gibi hayvan çeşitleri de yer alıyor.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

 • Adres: Tunceli Ovacık Yolu, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli
 • Telefon: 0428 212 52 06

5.Örenönü Tabiat Parkı

Örenönü Tabiat Parkı

Burası neresi? Tunceli-Erzincan karayolu üzerinde bulunan Örenönü Tabiat Parkı,  merkeze ve diğer yerleşim yerlerine oldukça yakın bir mesafededir. Bu nedenle yöre halkı tarafından sık sık ziyaret edilen bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Munzur Vadisi Milli Parkı’ndan sonra yoğun ilgi gören parkta, piknik ve doğa yürüyüşleri yapabilir, güzelce eğlenebilirsiniz.

 • Adres: 62000 Atlantı/Tunceli Merkez/Tunceli
 • Telefon: 0312 207 50 00

-Yaylalar

6.Kepir Yaylası

Kepir Yaylası

Burası neresi? Ovacık ilçesinde yer alan Kepir Yaylası, 3 bin 377 metre yüksekliğe sahiptir. Tertemiz sularıyla akan dereleri, buzul gölleri, yemyeşil çayırlarıyla keşfedilmeyi bekleyen yayla, özellikle yaz aylarında, kendine hayran bırakıyor. Yılın her mevsimi ziyaret edeceğiniz bir yer olan yaylaya ulaşmak için, zorlu bir yürüyüş yapmanız gerekecek. Ancak eşsiz manzarası ile karşılaşınca, buna değdiğini anlayacaksınız! 🙂

Neden gitmeliyim? Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinleyeceğiniz bu yaylada, doğayla iç içe olup kamp yapabilir ya da göllerinde yüzüp suyun tadını çıkarabilirsiniz. Tunceli gezilecek yerler listesine Kepir Yaylası’nı ekleyin ve tatilinizi eğlenceli hale getirin…

-Vadiler

7.Rabat Vadisi

Burası neresi? Yeşilin her tonuna rastlayacağınız bir yer olan Rabat Vadisi, Tunceli gezilerinin vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Dağların, şelalelerin, tarihi köprülerin iç içe olduğu vadide, aynı zamanda çok sayıda farklı bir flora da hakimdir. Yerli ve yabancı pek çok turist tarafından sıklıkla ziyaret edilen Rabat Vadisi, özellikle dağcılık aktiviteleri için tercih ediliyor.

8.Mercan Vadisi ve Deresi

Burası neresi? Büyük bir bölümü Munzur Vadisi Milli Park sınırları içerisinde yer alan Mercan Vadisi, doğa yürüyüşleri, kamp ve piknik gibi aktivitelerin yapıldığı en ideal yerlerden biridir. Vadinin içinden Avcı Dağları’ndan doğan Mercan Deresi akar ve vadi, derin ve dik olup, bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Yazın dağlardaki buzlar eriyince, vadide buzul gölleri oluştuğunu belirtmeliyiz. Mercan Vadisi’nde yaklaşık 3 saat yürüdükten sonra, 4 farklı buzul gölüyle karşılaşacağınızı da ekleyelim. Çevresi karla kaplı bu gölleri gezebilir, aynı zamanda sıcaklığı 5-10 derece arasında değişen göllerde yüzebilirsiniz.

9.Pülümür Vadisi

Pülümür Vadisi

Burası neresi? Avcı Dağları’nın doğu yamaçlarından başlayarak güneye kadar uzanan Pülümür Vadisi, oldukça dar ve dik bir vadidir. İçinden Pülümür Çayı akan vadi, aynı zamanda içerisinde zengin bir orman örtüsüne, çağlayanlara, kayalık yamaçlara ve kanyonlara da yer veriyor. Bölgede, yürüyüş, kaya tırmanışı ve yamaç paraşütü gibi doğa sporları yapabileceğinizi belirterek, Pülümür Çayı hakkında daha detaylı bilgiye de aşağıda değineceğimizi ekleyelim.

-Şelaleler

10.Dereova Şelalesi

Dereova Şelalesi

Burası neresi? Nazimiye ilçe sınırında yer alan Dereova Şelalesi, bir diğer adıyla da bilinen Gelin Pınarı, ilçe merkezine 13 km mesafede konumlanıyor. Yirmi metre yüksekliğe sahip olup, üç farklı kaynaktan dökülen sular, Pülümür Çayı’nın kollarından biri olan ve derin bir vadiden akan dereye karışıyor.

Neden gitmeliyim? Yaz-kış demeden her mevsim harika bir manzaraya sahip olan Dereova Şelalesi, aynı zamanda çevresine bir serinlik katıyor. Kış aylarında şelaleden akan suların oluşturduğu sarkıt ve dikitler, bir buzul tabakasını meydana getiriyor. Meşe ormanları ile kaplı bu şelalede, piknik ve doğa yürüyüşleri yapabilir, serin sularında ferahlayabilirsiniz.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

11.Kırk Merdiven Şelaleleri

Burası neresi? Ovacık ilçesinin Gözeler Köyü’nde yer alan Kırk Merdiven Şelaleleri, şehir merkezine 71 km mesafede konumlanıyor. Munzur Dağları’ndan dökülen şelalenin sunmuş olduğu görsel şölene diyecek bir söz yok! Dar bir vadi içerisinde bulunan şelaleler, yerli ve yabancı birçok turistin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalıyor. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan şelaleler, temiz havası ve manzarası ile adeta insana huzur veriyor diyebiliriz.

Neden gitmeliyim? Yaz aylarında yeşeren ağaçlar ve yeni yeni açılan çiçekler ile bembeyaz suyun uyumu bir başka olurken, kış aylarında ise yağan kar ile bambaşka bir görüntüye hakim oluyor. Yorgunluğunuzu, stresinizi atmak ve kafa dinlemek, huzur dolu bir tatil yapmak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz. Şelalede 6,5 km’lik bir yürüyüş yolunun bulunduğunu ve dilediğiniz gibi doğa yürüyüşü yapabileceğinizi belirtelim.

12.Munzur Gözeleri

Burası neresi? Tunceli merkezden Ovacık’a doğru giden yol üzerinde, Aleviler için kutsal sayılan Munzur Gözeleri ile karşılaşacaksınız. 200-300 metrelik bir alanda, suyun yeryüzüne çıktığı 40 göze ve büyüklü küçüklü şelaleler yer alıyor. Ayrıca bu gözelerden çıkan suların Munzur Çayı’nı oluşturduğunu belirtmeliyiz. Yöre halkı tarafından mesire alanı olarak kullanılan bu yerde, ahşap masalar yer alıyor ve hemen girişinde tezgah kurulu olup, gözleme satılıyor.

Uyarı! Suların içinden yürüyeceğiniz için uygun bir ayakkabı giymenizde fayda var.

13.Rabat Şelalesi

Burası neresi? Tunceli’deki şelaleler arasında en görkemli olan Rabat Şelalesi, bin metre derinliğindeki bir vadiden dökülüyor. Pülümür ilçesi Kırmızıköprü yakınlarında, Turnaderesi’nde bulunan şelale, dağ keçilerinin doğal beslenme alanı olup, yaşam alanlarından biridir.

14.Zağge (Zenginpınar Şelalesi ve Mesiresi)

Burası neresi? Pülümür karayolu üzerinde yer alan Zenginpınar Şelalesi, yöre halkı tarafından Zağge olarak adlandırılıyor. Tunceli merkeze 40 km uzaklıkta konumlanan şelale, dağ yamaçlarından kuvvetli bir şekilde akarak Pülümür Çayı’na ulaşıyor. Vadinin derinliği ile oldukça etkileyici manzaralara sahip olan Zenginpınar Şelalesi, bitki örtüsü bakımından da çok zengindir. Karayolu üzerinde konumlandığı için ulaşımı oldukça kolaydır ve bu sayede günübirlik piknik amacıyla sık sık tercih edilmektedir. Şelale alanında ise, taş-beton setler ve merdivenlerden oluşturulan oturma mekanları yer alıyor.

-Çay, Göl ve Dereler

15.Munzur Çayı (Tunceli Rafting Alanı)

Burası neresi? Munzur Dağları’nın üzerindeki Ziyaret Tepesi’nin eteklerinden doğup, merkezde Pülümür Çayı’yla birleşerek Keban Baraj Gölü’ne dökülen Munzur Çayı, çok sayıda dere ile besleniyor. Derin boğazlar içerisinde çok hızlı bir şekilde akan çay, bitkisi örtüsü, yabanıl yaşam ve farklı doğa peyzajı bakımından oldukça zengindir. Su sıcaklığı kış aylarında 0-4 derece iken, yaz aylarında 18-20 derecedir. Aynı zamanda berrak ve temiz bir suya sahip olan çay, balık çeşidi açısından da fazlasıyla zengindir.

Neden gitmeliyim? Munzur Çayı yatağının ve vadinin genişlediği kısımlarda yer alan doğal bitki örtüsüne hayran kalacak ve dik yamaçlardaki kaya oluşumlarına, kanyonlarına ve şelalelerin sunduğu değişik manzaralara tanıklık edeceksiniz. Bunun yanı sıra, Türkiye’nin en uzun rafting imkanını sağlayan nehir olmasıyla da dikkat çekiyor Munzur Çayı… Ayrıca çayın üzerinde 12 metre yükseklikten 330 metre boyunca zipline yapabilme imkanınız var. Rafting ve zipline dışında, kano yapabilir, bisiklete binebilir ve kamp kurabilirsiniz.

16.Kutu Deresi

Burası neresi? Tunceli-Erzincan karayolu üzerinde yer alan Kutu Deresi, Tunceli gezilecek yerler listenizde olması gereken bir noktadır. Geldiğinizde; restoranlardan geleneksel tatların tadına bakabilir, Pülümür Çayı’nın serin sularında yüzebilirsiniz. Kutu Deresi üzerinde bulunan tarihi köprüye de uğrayıp, fotoğraf çektirebilirsiniz.

 • Adres: Kutu Deresi Köprüsü, 62000 Gökçek/Tunceli Merkez/Tunceli

17.Karagöl

Karagöl

Burası neresi? Munzur Dağları’nın saklı kalmış yerlerinden biri olan Karagöl, 2 bin 500 metre yüksekliğe sahip olup, en büyük buzul gölüdür. Zorlu ve yorucu bir patika yollardan saatlerce giderek ulaşılsa da, geldiğinizde buna değdiğini anlayacaksınız. Özellikle doğa severlerin ve fotoğrafçıların ilgisini bir hayli çeken Karagöl, mükemmel bir doğal güzelliğe sahiptir.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

18.Pülümür Çayı (Suyu)

Burası neresi? Avcı Dağları’nın eteklerinden doğan, Tunceli merkezde Munzur Suyu’na katılan Pülümür Çayı, suyu bol olarak biliniyor. Neden mi? Hem kar suları hem de çok sayıda dere ile beslendiği için. Tunceli-Pülümür karayolunun 20 km kuzeyinden başlayıp, Pülümür’e kadar dar ve dik bir vadiden akan çay, zengin bitki örtüsü, şelaleler, kayalık yamaçlar ve kanyonlardan oluşuyor.

Neden gitmeliyim? Bu zengin doğal kaynaklar sebebiyle hem manzaranın büyüsüne kapılacak hem de çeşitli doğa sporları yapacaksınız. Doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü gibi aktiviteler için Pülümür Çayı oldukça uygundur. Aynı zamanda balık varlığı açısından oldukça zengin olan çay, balıkçılık için de uygundur. Bunların dışında, Pülümür Çayı’nda piknik ya da kamp yapabilirsiniz.

-Dağlar

19.Bagırpaşa Dağı ve Krater Gölü

Burası neresi? Batıdan Pülümür Çayı Vadisi, kuzeyden Karasu Vadisi, güneyden Peri Suyu Vadisi ile çevrili olan Bagırpaşa Dağı, 3200 metre yükseklikte konumlanıyor. Dağın tepesinde ise bir krater gölü yer alıyor. Dağın zirveleri sürekli olarak kar ve buzlarla kaplı olurken, güney etekleri ise meşe ve ardıç ağaçlarıyla çevrilidir. Alevilerin ziyaret yerlerinden biri olan Bagırpaşa Dağı ve Krater Gölü, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Aynı zamanda bu yerde kurban kesip dua ettiklerini de belirtelim.

 • Adres: 62700 Kızılmescit/Pülümür/Tunceli

20.Munzur Dağları

Munzur Dağları

Burası neresi? Erzincan’ın güneyi ile Tunceli’nin kuzeyinde yer alan Munzur Dağları, Toros Dağları’nın bir uzantısıdır. Volkanik kayalardan oluşan dağ zinciri, 3 bin metreyi aştığı ve 10 adet zirveye sahip olduğu için, Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı kısmındaki en yüksek dağ zinciridir. Yüksek kayalık yapısı, bölgeye geçiti sağlayamadığı için tamamen insan elinden uzaktır.

Neden gitmeliyim? Yüksek kesimlerinde, dağ çayırları ve kaya habitatları bulunan Munzur Dağları’nın alçak kesimlerinde ise, meşe ormanları yer alıyor. Ayrıca Munzur Dağları, bitki çeşitliliği açısından Türkiye’nin en zengin bölgelerinden biridir. Dünya üzerinde sadece burada yetişen yedi farklı bitki türünün yer aldığını belirterek, on bir kelebek türüne de ev sahipliği yaptığını ekleyelim.

 • Adres: Moğultay, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli
 • Yol tarifi al >

21.Buyer Baba Dağı ve Gölü

Buyer Baba Dağı ve Gölü

Burası neresi? Pülümür ilçesinin Kocatepe Köyü yakınlarında yer alan Buyer Baba Dağı, 3 metre yüksekliğe sahiptir. Munzur Dağları’nın zirvelerinden biri olan bu dağda, bir buzul göl ona eşlik ediyor. Ovacık ve Pülümür arasında kalan Buyer Baba Dağı, bir efsaneye sahiptir ve diğer dağlar gibi kutsal kabul edilir. İçerisinde yer alan buzul gölün suyu, neredeyse her mevsim aynı düzeydedir. Bu bölgede yöre halkı tarafından, adaklar adanıyor, kurban kesiliyor ve ibadet yapılıyor. Ayrıca gölün sularına genç kız ya da delikanlılar elma bırakıyor. Bir rivayete göre; bu elmalar su yüzeyinde birleşirse elmayı atan kız ve erkek evlenirmiş.

22.Arap Kızı Dağı

Arap Kızı Dağı

Burası neresi? Pülümür’ün güneyinde yer alan Arap Kızı Dağı, Bağırpaşa Dağı’nın eteklerinde konumlanıyor. Akşam saatlerinde oluşan silüet, bir efsaneye konu olan Arap Kızı’na benzediği için fazlasıyla dikkat çekmektedir.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

-Mağaralar

23.Gelin Odaları ve Mağaraları

Burası neresi? Pülümür’e 3 km mesafede yer alan Gelin Odaları ve Mağaraları, Urartular tarafından yapıldığı tahmin edilen oyma kayalardır. Hatun Köprüsü’ne de oldukça yakın olan Gelin Odaları’nda, bir lider tahtı ve tutsakların cezalandırıldığı bir zindan yer alıyor. Ayrıca hemen girişte nöbetçi kulübeleri ve su kuyusu gibi ayrıntılar da bulunuyor.

Bir kadın lider tarafından yaptırıldığına inanılan Gelin Odaları, kayaların oyulması sonucu yapılan merdivenlerden derinlere iniliyor ve Pülümür Çayı’ndan su alınmasına imkan tanıyan gizli bir geçit bulunuyor. Bu merdivenin yaklaşık 60 metre olduğu tahmin ediliyor. Bakımsızlık, sel suları ve sert iklim koşullarının etkisi ile her geçen gün tahrip olan Gelin Odaları’nın dördü yıkılmış, üçü de bir hayli tahrip edilmiş.

24.Buz Mağarası

Burası neresi? Pülümür’ün Dereboyu Köyü yakınlarında yer alan Buz Mağarası, on iki bölümden oluşuyor. Geniş ve oval görünümlü bir girişi olan mağarada, yukarıdan aşağıya sarkan buz sarkıtları yer alıyor. Mağaranın içerisindeki bu on iki bölüm, neredeyse her mevsim buzla kaplıdır. Yöre halkı tarafından soğuk hava deposu olarak kullanıldığının da altını çizelim.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

*Çocuklar İçin Uygun Yerler

-Eğlenceli Yerler

25.Ovacık Kayak Merkezi

Ovacık Kayak Merkezi

Burası neresi? Ovacık ilçenin Öveçler Köyü’nde yer alan Ovacık Kayak Merkezi, yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktasıdır. Ovacık Kayak Merkezi 1500 rakımlı olup, 1200 metre uzunluğunda bir kayak pistine sahiptir. Bunun dışında içerisinde, 300 metre babylift pisti, teleski, kar ezme makinesi, kar motoru ve konaklama tesisi yer alıyor.Tunceli’nin Gezilecek Yerleri

 • Adres: Öveçler Köyü Yolu, 62900 Öveçler/Ovacık/Tunceli
 • Çalışma saatleri: 7/24
 • Telefon: 0428 208 10 51

Muyesser Kosan

Metin ve İçerik Yazarı,Halkla ilişkiler ve tanıtım (PR), Girişimci,Dijital içerik üreticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu