İstanbulTürkiye

Uzun Irmak Nerede? | Uzun Irmak Kamp

Ordu gezilecek yerler yazarak internette arama yaptığınızda bulamayacağınız bir tavsiyeyle daha geldik. Aslına bakarsanız Uzun Irmak ’ın ünü Türkiye’nin birçok şehrine kadar yayılmış. Çok uzaklardan sadece burası için gelip konaklayanlar var. Ancak gezginlerin hala keşfedemediği bir yer… Biz de böylesine huzurlu, doğayı yaşayabileceğiniz bir yer bulunca sizinle paylaşmak istedik.

Uzun Irmak Gezi Rehberi / Uzun Irmak Gezilecek Yerler

Uzun Irmak içinden Melet Irmağı geçen büyük bir tesis… İçeri girdiğiniz andan itibaren o yeşillik içerisinde yanınızdan akıp giden ırmağın huzuruyla büyüleniyorsunuz. Bir de içeride çalışanından işletmecesine herkesin o güler yüzü kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı oluyor.

Uzun Irmak; içerisinde bungalovların, çadır alanlarının olduğu, dünya mutfağından harika lezzetler tadabileceğiniz bir yer… Ordu’ya yolunuz düşerse size doğanın tüm cömertliğini sunan Uzun Irmak’a kesinlikle uğrayın.

Uzun Irmak Nerede?

Uzun Irmak, Ordu’nun Ulubey ilçesine bağlı Koşaca Mahallesi’nde bulunmaktadır. Yolu bir yere kadar asfalt, devamında yol biraz bozulmaya başlıyor. Binek araçla gidebiliyorsunuz, bir sıkıntı olmuyor ancak hızınızı düşürerek ilerlemeniz gerekiyor. Navigasyon sizi buraya kadar götürüyor. Yol boyunca da yaklaştıkça tabelaları görmeye başlıyorsunuz zaten…

Konaklama / Uzun Irmak Kamp

Uzun Irmak’ta konaklama çeşitleri çok… 2 tane bungalovları, köy odaları, çadır alanları bulunuyor. Kamp yapmak isteyenler dilerse kendi çadırlarıyla gelebilir dilerse burada bulunan çadırlarda konaklayabilirler. Karavanınız varsa karavanınızla da gelip konaklayabilirsiniz. Fiyatlar hafta içi, hafta sonu ve döneme göre değişkenlik gösterse de oldukça uygun…

Yeme, İçme

Yeme içme konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağınız bir yer… Güne güzel başlamak için kahvaltı hepimiz için harika bir seçenektir. Uzun Irmak’ta gününüze köy kahvaltısıyla başlayabilirsiniz. Fiyatlar hafta içi 25 tl hafta sonu 30 tl’dir. Akşam yemeği içinse sadece yöresel değil her damak tadına uygun yemek bulabilirsiniz. Balık çeşitlerinden, tavuğa, mevsimsel sebzelere kadar çok fazla seçenek bulunuyor.

Neler Yapılabilir?

Cuma, Cumartesi akşamları canlı müziğin olduğu, bahçesinde ki fındık ağaçlarından fındık toplayabileceğiniz, içerisinden geçen Melet Irmağı’na girip serinleyebileceğiniz harika alanlarda bulabilirsiniz kendinizi… Her nefesinizde doğayı doya doya yaşayabileceğiniz bir deneyim olacak.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu